• English (United States)
 • English (Canada)
 • English (UK)
 • Español
 • Francais
 • Italiano
 • Danske
 • Svenska
 • Polski
 • Deutsch
 • Nederlands
 • Português
 • 简体中文

Procedura montowania DuraStripe

Podczas przygotowywania taśm DuraStripe do zastosowania na podłodze, należy wziąć pod uwagę pewne czynniki jak w przypadku malowania lub instalacji taśmy. Istotnym jest aby podłoga była właściwie przygotowana – całkowicie czysta i sucha. Jeśli na podłodze znajduje się stara taśma lub farba i chcemy zainstalować w tym miejscu taśmę DuraStripe, należy upewnić się, że usunięte są wszelkie klejące się pozostałości i/lub farby z powierzchni. Pozostałości starej taśmy lub farby, mogą odrywać się od podłoża powodując  odrywanie się taśmy DuraStripe.

Podłoga musi być wyjątkowo czysta i całkowicie sucha. Aby być pewnym, że na podłodze nie pozostanie żadna wilgoć po myciu/czyszczeniu, zaleca się używanie produktów, które zawierają jak najmniej chloru lub nie zawierają go w ogóle. Wiele środków do czyszczenia podłóg zawiera chlor, który ma tendencję do pozostawiania wilgoci na podłodze, co może utrudniać efektywne przywieranie samoprzylepnych elementów ( efekt ten przypomina aplikację plastra opatrunkowego na tłustą lub mokrą skórę).

Zalecane jest czyszczenie i  przygotowanie podłogi najpóźniej na 30 minut przed aplikacją taśmy DuraStripe. Korzystną metodą czyszczenia podłogi jest systematyczne używanie detergentów i wody. Jeśli konieczne jest użycie zmywacza na podłodze, proszę usunąć/zmyć go przed aplikacją DuraStripe. Gdy podłoga jest całkowicie sucha można zastosować taśmę DuraStripe tam, gdzie jest to konieczne.

Aby upewnić się, że taśma została zaaplikowana właściwie oraz w celu usunięcia możliwych dziur powietrznych spod taśmy, należy przejechać po całej linii czymś ciężkim, jak na przykład wózkiem widłowym. Ciężar pomoże wypchnąć powietrze spod taśmy.

Należy zwrócić uwagę czy podłoga ma wiele pęknięć lub dziur. Może skrócić to żywotność DuraStripe w takich miejscach, powodować podchodzenie powietrza pod spód. W miejscach wzmożonego ruchu, gdzie palety, lub inne przedmioty muszą przesuwać się po powierzchni, zaleca się używanie DuraPux lub nacinanie trwałych linii w niewielkich odstępach.

Taśmy DuraPux wykonane są z tego samego materiału co DuraStripe. Jeśli przypadkowo coś napiera lub napotka opór ze strony taśmy, wystarczą 1 lub 2 DuraPux  aby unieść te elementy i uczynić je przejezdnymi. Użycie tych dodatków powoduje stworzenie dodatkowej linii, która jest bardzo pomocna. Tak jak w przypadku DuraStripe  można naklejać DuraPux na jednolite i niezniszczone części podłogi, unikając dziur i pęknięć.

Należy upewnić się podczas aplikacji DuraStripe, że wszystkie linie zostały naklejone wyłącznie na podłogę. W łatwy sposób można uciąć taśmę DuraStripe jakimkolwiek scyzorykiem lub ostrzem, kończąc linię w miejscu unoszenia się podłogi z powodu jakiejś przeszkody, jak na przykład filary, słupy, nogi od stołów i tym podobne. Uniesiony kształt bez wątpienia będzie powodował przedostawanie się powietrza i brudu pod taśmę. Gdy tylko podłoga jest przygotowana, sucha a taśma DuraStripe została naklejona, można zaczynać!

DuraStripe Corner W narożnikach należy nałożyć dwie warstwy DuraStripe na róg, pozostawiając kilka dodatkowych centymetrów produktu poza, jak pokazano na rysunku. Przymocwać górną warstwę do dolnej warstwy pod pożądanym kątem. Obciąć obie końcówki razem z wewnętrznego do zewnętrznego rogu.
 
Clearance (North & South America Only)