• English (United States)
 • English (Canada)
 • English (UK)
 • Español
 • Francais
 • Italiano
 • Danske
 • Svenska
 • Polski
 • Deutsch
 • Nederlands
 • Português
 • 简体中文

Najczęściej Zadawane Pytania


1) Jakie jest działanie maty ergonomicznej?

Maty ergonomiczne typu ERGOMAT są zaprojektowane w taki sposób, aby w trakcie użytkowania pobudzać krążenie w stopach, nogach i dolnej części pleców. Krążenie jest stymulowane przez opatentowany, ergonomiczny profil powierzchni. W ten sposób pobudzane są mięśnie, wymuszając pozytywną reakcję całego organizmu. Maty ergonomiczne typu ERGOMAT są starannie zaprojektowane w celu zapewnienia optymalnej równowagi między naciskiem na matę i oporem wywoływanym tym naciskiem, co jest kluczowe do osiągnięcia właściwej stymulacji mięśni. Najlepszym sposobem, aby zrozumieć w jaki sposób jest zaprojektowana ergonomiczna mata  jest porównanie jej działania do funkcji jaką pełni zawieszenie w samochodzie. Działając podobnie jak zawieszenie auta, mata pochłania i rozprasza wstrząsy, zapewniając niezbędną stabilność.

2) Dlaczego korzystanie z mat ergonomicznych jest tak istotne?

Podobnie jak wszystkie narzędzia ergonomiczne także maty ergonomiczne są przeznaczone do współpracy z ludzkim organizmem, w celu ułatwienia jego fukcjonowania. W przypadku pracy w pozycji stojącej maty te mają kluczowe znaczenie nie tylko w zakresie  ograniczenia lub wyeliminowania krótkotrwałego zmęczenia i dyskomfortu, ale przede wszystkim w zakresie ograniczenia długotrwałych negatywnych efektów kumulowania się napięcia i stresu. W praktyce korzyści te prowadzą do faktycznych oszczędności poprzez zwiększenie wydajności i polepszenie samopoczucia pracowników. Stosowanie mat ergonomicznych przyczynia się do redukcji absencji chorobowej i wielkości wypłacanych zasiłków, a także ogranicza uchybienia  normom produkcji z powodu nieuwagi operatora spowodowanej przez zmęczenie.

3) Dlaczego maty ERGOMAT oferują tak duży wybór?

Poszczególne maty typu ERGOMAT mają na celu zapewnienie optymalnych rozwiązań dla konkretnych branż i warunków pracy. Zamiast wyłącznie sprzedawać maty, wolimy dostarczać rzeczywiste, długotrwałe, kompleksowe rozwiązania dla przemysłu, w konkretnym środowisku pracy.

4) Jaka jest różnica między matami wykonanymi z poliuretanu i tymi wykonanymi z gumy?

Z punktu widzenia ergonomii użytkowanie wszystkich rodzajów mat typu ERGOMAT o różnych profilach powierzchni zapewnia niezbędną stymulację. Każdy indywidualnie może wybrać najbardziej odpowiadający mu profil. Oferowane przez nas maty poliuretanowe zapewniają odpowiednie rozwiązania do użytkowania w miejscach o niskiej ścieralności, suchych, wilgotnych, tłustych. Posiadają one także właściwości antystatyczne.
Maty wykonane z gumy nitrylowej posiadają większą odporność na wysoką temperaturę, ścieranie i właściwości antypoślizgowe, co może być niezbędne w niektórych warunkach przemysłowych. Szczelna powierzchnia maty nie akumuluje bakterii i idealnie sprawdza się w użytkowaniu w obszarach szczególnego ryzyka, takich jakie często istnieją w ośrodkach medycznych czy zakładach przetwórstwa żywności.

Maty wykonane z gumy nitrylowej są bardziej odporne na kontakt z kwasem (pH <7) natomiast EPDM lepiej reagują na kontakt ze środowiskiem zasadowym (pH> 7). Mata typu ERGOMAT Nitril jest także dostępna w wersji ESD do stosowania w miejscach produkcyjnych, gdzie konieczna jest kontrola statyczności.

Aby uzyskać informacje dotyczące wyboru maty najbardziej odpowiedniej dla Państwa przedsiębiorstwa prosimy zapoznać się  z informacjami przedstawionymi na naszej stronie internetowej lub opublikowanymi przez firmę ERGOMAT.

 Pobierz Specyfikację porównawczą Poliuretanu i Nitrylu

5) Czy korzystanie z mat ERGOMAT tworzy ryzyko potknięcia się?

W przeciwieństwie do innych mat, które zawierają szereg materiałów dodatkowych maty  ERGOMAT są wykonane z najwyższej jakości surowców. Dzięki temu mata ERGOMAT z łatwością dopasowuje się kształtem i rozmiarem do każdego środowiska pracy.  W trakcie montażu każdy fragment maty może zostać odpowiednio docięty tak, aby podczas użytkowania wyeliminować ryzyko potknięcia się. Wysokiej jakości tworzywo z jakiego jest wykonana mata ERGOMAT nie kurczy się i nie rozszerza, co zapobiega zawijaniu się maty i eliminuje ryzyko potknięcia się.

Pobierz specyfikację Ergomat zalety

6) W jaki sposób należy czyścić maty typu ERGOMAT?

Wszystkie maty ERGOMAT można zamiatać, odkurzać lub myć przy użyciu mopa. Maty typu Nitril i EPDM można czyścić pod strumieniem wody lub przy użyciu pary wodnej. Maty gumowe mogą być autoklawizowane w wymiarze 61cm x 91.4 cm.

Pobierz instrukcję użytkowania i czyszczenia Ergomat

 
Clearance (North & South America Only)