• English (United States)
 • English (Canada)
 • English (UK)
 • Español
 • Francais
 • Italiano
 • Danske
 • Svenska
 • Polski
 • Deutsch
 • Nederlands
 • Português
 • 简体中文

Najczęściej Zadawane Pytania - DuraStripe


1) Jaka powinna być czystość podłoża przed zastosowaniem taśmy DuraStripe?

Dla lepszego przylegania produktu najważniejsza jest czystość podłoża. Nie należy przyklejać taśmy bezpośrednio na starą taśmę lub pozostałości starej farby, które mogą powodować odrywanie się nowej taśmy. Więcej szczegółowych informacji na temat instalacji znajdziesz tutaj.

2) Czy istnieje film instruktażowy jak instalować taśmy DuraStripe?
Listę filmów dotyczących produktów DuraStripe znajdziesz tutaj.

3) Jak należy wyczyścić powierzchnię przed aplikacją taśmy DuraStripe?

Najważniejszym czynnikiem w przygotowaniu podłogi przed instalacją taśmy jest jej odpowiednie oczyszczenie środkiem, który nie pozostawia wilgoci. Z tego powodu nie zaleca się używania przemysłowych środków odtłuszczających, zawierających dużo chloru lub cytrusowych środków czyszczących. Jakikolwiek środek czyszczący, który pozostawia wilgoć lub tłuste resztki będzie wpływał negatywnie na przyczepność taśmy. Gdy jednak taki środek czyszczący musi być użyty, ważne jest aby dokładnie umyć podłogę czystą wodą tyle razy ile będzie to konieczne by całkowicie zmyć resztki przed aplikacją nowej taśmy. Nasz własny DuraStripe Cleaner jest nie tylko znakomitym produktem dla utrzymania produktów DuraStripe po instalacji, ale również zalecany jest do mycia przed instalacją.

4)Czy potrzebujesz aplikatora?

Nawet jeśli mamy dostępny aplikator, z naszego doświadczenia, łatwiej i szybciej jest montować dłuższe odcinki taśmy DuraStripe ręcznie w prostej linii co 50 lub 70 cm bez użycia aplikatora. Jeśli podłoga jest czysta, łatwo jest wykonać instalację ustawiając wiązkę promieni laserowych na podłodze, do której dopasowuje się instalowaną taśmę DuraStripe. Kiedy taśma jest już zamontowana dobrze jest przejechać po jej powierzchni np. wózkiem widłowym aby zwiększyć jej przyczepność do podłoża i dokończyć instalację. Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat aplikatorów DuraStripe, zadzwoń pod numer +45 702 21840 lub wyślij wiadomość na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

5)Jak długo taśma DuraStripe zachowuje swój kolor?

Kolor powierzchni taśmy DuraStripe i innych produktów graficznych jest świetnie zaimpregnowany. W efekcie tego kolor nie blednie oraz nie ściera się w trakcie użytkowania. Dzięki DuraStripe Cleaner lub innemu środkowi czyszczącemu, którego zazwyczaj używa się do mycia podłóg, taśmy DuraStripe są łatwe w utrzymaniu. Jeśli masz szczegółowe pytania na temat tego jak nasze produkty poradzą sobie w twoim środowisku pracy skontaktuj się z nami.

6)Jak usunąć taśmę DuraStripe gdy jest to konieczne?

Aby usunąć produkt DuraStripe z powierzchni, wsuń ostry przedmiot, jak na przykład nóż, pod brzeg taśmy i podważ ją. Pomocnym w podważeniu może okazać się użycie szczypców. Dla lepszych rezultatów podczas usuwania taśmy ciągnij ją w kierunku przeciwnym do kierunku montażu.

W przypadku gdy pozostaną jakiekolwiek resztki kleju, może on być zmiękczony środkiem czyszczącym i zdrapany jeśli to konieczne. Jeśli w miejscu starej taśmy ma być zamontowana nowa, upewnij się, że wszelkie pozostałości środka czyszczącego zostaną usunięte z powierzchni. Najlepiej zmyć pozostałości detergentu wodą z dodatkiem delikatnego DuraStripe Cleaner. W przeciwnym razie przyczepność nowego materiału może nie być wystarczająca.

7)Czy taśmy DuraStripe dostępne są w niestandardowych kolorach?

Chociaż nie jest łatwo stworzyć taśmę w kolorze dokładnie odpowiadającym zamawianemu, proponujemy dwa rozwiązania aby stworzyć niestandardowy kolor. Aby jeszcze bardziej zbliżyć się do zamawianego przez klienta koloru jesteśmy w stanie wyprodukować taśmy DuraStripe odpowiadające kolorom w specyfikacjach PMS lub RAL, przy minimalnym, wymaganym zamówieniu. W przypadku mniejszych zamówień, możemy posłużyć się taśmą In-line w szerokościach 5, 7,5 i 10 cm oraz długości 15 m. Taśma produkowana w ten sposób może również posiadać tekst i grafikę.

8)Jaka jest grubość produktów DuraStripe?
Grubość produktów DuraStripe wyrażona jest w mm.

9)Czy można zamawiać produkty DuraStripe w niestandardowych wymiarach?

Produkty DuraStripe dostępne są w szerokościach od 2,5 do 85 cm. Należy zwrócić uwagę na rozmieszczenie kleju, ponieważ w niestandardowych szerokościach będzie on obejmował całą powierzchnię, od jednej do drugiej krawędzi. Brzegi nie są wtedy fazowane. Aby uzyskać wycenę skontaktuj się z nami lub twoim lokalnym dealrem.

10) Czy istnieją przeciwwskazania do stosowania produktów DuraStripe?
Poniżej znajduje się lista miejsc, w których nie jest zalecane stosowanie produktów DuraStripe, ponieważ mogą one stwarzać ryzyko niebezpieczeństwa.

 • Chłodnie lub miejsca, w których temperatury spadają poniżej 5°C
 • Wszelkie diamnetowe powierzchnie
 • Chropowate lub żwirowe powierzchnie betonowe. (W przypadku delikatnej powłoki żwirowej, taśma Supreme może spełniać swoje zadanie, ale zaleca się przetestowanie na niewielkiej powierzchni przed złożeniem zamówienia)
 • Podłogi, które mają tendencję do oddawania wilgoci, parowania
 • Podłogi ze żłobieniami lub popękane
 • Covering paint that is releasing from the floor
 • Stopnie schodów

Ponadto, chociaż DuraStripe może być przydatne w użyciu na zewnątrz, produkty nie posiadają gwarancji na użycie zewnętrzne.

 

 
Clearance (North & South America Only)